Centrala Kalisz: +48 62 501 10 01 kalisz@kalnas.pl Oddział Działoszyn: +48 607 984 931 kalnas@kalnas.pl

Jak uzyskać piękny trawnik

Termin siewu:

Siewu nasion należy dokonać IV-X w odpowiednio przygotowaną glebę.

Przygotowanie gleby:

Przed przystąpieniem do siewu należy usunąć chwasty, starą darń i kamienie. Następnie powierzchnię wyrównać, a glebę użyźnić. Wysiać 3 kg na 100 m2 NAWOZU DO TRAWNIKÓW, oprócz tego zaleca się rozrzucenie torfu w ilości 160-200 litrów. nawozy i torfy przemieszać z glebą na głębokość 5-8 cm.

Siew nasion:

Na powierzchnię 100 m2 należy wysiać 2-3 kg nasion. Odważoną porcję nasion podzielić na połowę i wysiać dwukrotnie na krzyż. Następnie za pomocą wału kolczatki lub grabi przemieszać nasiona z glebą na głębokość 0,5 - 1 cm. Następnie powierzchnię należy ubić wałem gładkim lub deską.

Do momentu wschodu trawy (ok. 3 tyg.) utrzymywać powierzchnię gleby w stanie wilgotnym - często zraszając (trawnik należy podlewać wcześnie rano lub późnym wieczorem).

Koszenie i pielęgnacja trawnika:

Pierwsze koszenie trawnika wykonać przy wysokości trawy 10 cm skracając ją do 5 cm.

Następne koszenie wykonać regularnie skracając ruń do 3 cm. Najlepsze efekty daje koszenie trawnika za pomocą kosiarki elektrycznej lub spalinowej zaopatrzonej w kosz zbierający. Nawożenie pogłówne wykonać w marcu - 3kg NAWOZU DO TRAWNIKÓW na 100 m2. W okresie suszy stosować deszczowanie najlepiej w godzinach wieczornych.